A A A K K K
для людей із порушенням зору
Висоцька громада
Рівненська область, Сарненський район

До уваги жителів Висоцької громади!!!

Дата: 18.12.2023 17:55
Кількість переглядів: 89

 

 

Із 24 лютого 2022 року на території України було введено воєнний стан - правовий режим, для якого характерними є впровадження заходів, які можуть тимчасово обмежувати конституційні права та свободи людини та громадянина.

Одним із таких обмежень є комендантська година, що, відповідно до ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» являє собою заборону перебувати у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.

У березні 2022 року, з метою виконання рішень ради оборони області на території Сарненського району, вжито заходів, передбачених «Планом запровадження та забезпечення заходів здійснення правового режиму воєнного стану в Україні», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 року № 181-р. щодо запровадження у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комендантської години (з 22 год до 6 год) та видано розпорядження голови районної державної адміністрації - начальника районної військової адміністрації.

В подальшому часові рамки комендантської години змінилися та відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації - начальника районної військової адміністрації від 07 листопада 2022 року № 119 «Про виконання рішення ради оборони області від 13 жовтня 2022 року № 19» визначені з 00:00 до 05:00.

Говорячи про правові підстави введення комендантської години, то можливо виокремити наступні:

 •  наявність реальної загрози для життя і безпеки осіб;
 •  наявність реальної загрози інтересам суспільства або держави;
 •  забезпечення громадського порядку.

На території, де запроваджено комендантську годину, забороняється у визначений період доби:

 1.  Перебування на вулицях та в інших громадських місцях осіб без виданих перепусток;
 2.  Пересування на транспортних засобах.

Особи, які перебувають на вулицях у заборонений час, можуть вважатися членами диверсійно-розвідувальних груп. Важливо, то заборона перебувати на вулиці та у громадських місцях не поширюється на переміщення до укриттів під час сигналу тривоги.

Контроль за дотриманням особами комендантської години та спеціального режиму світломаскування здійснюється патрулями.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1455 «Про затвердження порядку встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан», патрулям на території, де запроваджено комендантську годину та встановлено спеціальний режим світломаскування, в установленому законодавством порядку надано право:

 1.  затримувати і доставляли до органів або підрозділів Національної поліції осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення;
 2.  вилучати в осіб предмети, які є знаряддям, засобом або предметом правопорушення, і передавати їх органам або підрозділам Національної поліції;
 3.  перевіряти в осіб документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та перепустки, а в разі їх відсутності - затримувати відповідних осіб та доставляти до органів або підрозділів Національної поліції для встановлення особи; у разі потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, які перевозяться зазначеними особами;
 4.  тимчасово обмежувати або забороняти на вулицях та дорогах, окремих ділянках місцевості та в інших громадських місцях перебування або пересування осіб, рух транспортних засобів, зокрема транспортних засобів іноземних, консульських установ чи представництв міжнародних організацій; виводити осіб з окремих ділянок місцевості га об’єктів, евакуйовувати транспортні засоби;
 5.  входити (проникати) на територію та у приміщення підприємств, установ та організацій, у житлові та інші приміщення, на земельні ділянки, що належать особам, під час припинення кримінального правопорушення та в разі переслідування осіб, які підозрюються у скоєнні злочину, якщо зволікання може створити реальну загрозу життю чи здоров’ю осіб;
 6.  використовувати із службовою метою засоби зв’язку і транспортні засоби, що належать особам (за їх згодою), підприємствам, установам та організаціям, крім транспортних засобів іноземних консульських установ чи представництв міжнародних організацій, для запобігання вчиненню кримінального правопорушення, переслідування та затримання осіб, що підозрюються у скоєнні злочину, або для доставки до закладів охорони здоров’я осіб, які потребують медичної допомоги, проїзду до місця злочину;
 7. застосовувати відповідно до законодавства заходи фізичного впливу (сили), спеціальні засоби і зброю.

Додатково звертаємо увагу, що в умовах воєнного стану на території Рівненської області, радою оборони області прийнято рішення від 12.04.2022, введене в дію розпорядженням голови обласної державної адміністрації - начальника обласної військової адміністрації від 12 квітня 2022 року № 55, щодо заборони продажу алкогольних та речовин вироблених на спиртовій основі особам у військовій формі одягу та особам зі зброєю.

Вкотре наголошуємо, що суб’єктам господарювання заборонено продавати алкогольні напої та речовини, вироблені на спиртовій основі в магазинах, торгових точках, закладах громадського харчування військовослужбовцям Збройних Сил України, Національної гвардії України, а також іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням. Також обмеження поширюються па правоохоронців, органи спеціального призначення з правоохоронними функціями, а також осіб, які виконують функції із забезпечення безпеки та оборони України.

Підсумовуючи, варто наголосити, що в умовах воєнного стану на територіях, де введено комендантську годину, потрібно неухильно дотримуватися встановлених обмежень та заборон бо це запорука, передусім, нашої безпеки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь