Безпека під час відключення електропостачання

Дата: 12.12.2022 16:54

Українці продовжують жити в умовах аварійних та планових відключень електропостачання. Чимало громадян в такі моменти користуються найпростішим джерелом освітлення - свічками. Тож нагадуємо правила, щодо їх безпечного використання.

ВИКОРИСТАННЯ СВІЧОК

Найкраще під час відсутності електроенергії використовувати невисокі, стійкі свічники, зроблені з металу.

Крім того, ПАМ'ЯТАЙТЕ:

- Запалені свічки варто тримати на безпечній відстані від одягу, штор, книжок та інших легкозаймистих речей;

- Не залишайте запалені свічки без нагляду;

- Не ставте свічку у безпосередній досяжності для дітей та домашніх улюбленців;

- Не паліть свічки до кінця – залишайте недогарок довжиною 2-3 см;

- Не використовуйте свічку як нічник або під час сну;

- Будьте обережні при поводженні з відкритим вогнем у побуті та обов'язково запасіться вогнегасником.

ВИКОРИСТАННЯ ГЕНЕРАТОРІВ

Рятувальники наголошують, що необхідно купувати лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу, а також:

- Уважно дотримуватися інструкцій виробника;

- Використовувати генератори та паливо тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів;

- Тримати генератор сухим та захищеним від дощу або затоплення – дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом;

- Перед заправкою треба дати генератору охолонути, щоб уникнути спалаху палива.

ВИКОРИСТАННЯ ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ

Перед використанням пічного опалення необхідно прибити металевий лист розміром 50х70 на підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами.

Також необхідно доглядати за піччю – очищати димоходи протягом опалювального періоду і не допускати перегріву печей, а також слідкувати, щоб у стінах печей і димарів не було тріщин.

ПАМ'ЯТАЙТЕ:

- Не користуйтеся для розпалу печей легкозаймистими рідинами та не розміщуйте їх безпосередньо перед топковим отвором;

- Не залишайте прилади, що топляться, без нагляду та не просіть дітей наглядати за ними.

НЕМА ТАКОЇ ТЕМРЯВИ,
В ЯКІЙ УКРАЇНА ЗГАСНЕ!