Світ побачила книга «Висоцька територіальна громада» Григорія ЯЦУТИ

Дата: 31.05.2022 14:35

Чудова новина та знаменна подія. Місцевий краєзнавець, письменник, публіцист, зберігач фондів «Народного музею історії села Висоцьк» Яцута Григорій Васильович написав нову книгу «Висоцька територіальна громада». Ця книга – справжня історико-краєзнавча енциклопедія нового адміністративного формування Висоцької територіальної громади Сарненського району Рівненської області. Вона написана з метою виховання у жителів любові і поваги до своєї малої батьківщини та України. В ній вперше представлена символіка сіл громади. Далі подається історія створення громади та її коротка історична розвідка. Є ґрунтовні історично-краєзнавчі довідки про кожне село громади, а саме: Висоцьк, Людинь, Рудню, Партизанське, Золоте, Вербівку, Хилін, Бродець, Тумень, Городище. Розповідає автор про заняття мешканців, їх культуру, народну творчість, участь у всіх подіях свідками чи учасниками яких вони були. Зібрані крупинки інформації про участь мешканців у Першій та Другій світових війнах. Подаються також списки учасників тих подій, жертви та втрати, які прийшлося понести їх мешканцям. По кожному з поселень зібрані статті про людей, які залишили помітний слід в історії.

Нехай це історико-краєзнавче та інформаційне видання, таке багате на імена, людські долі, слово, світлину, знайде можливість завітати у кожну оселю та пам'ять кожного нашого мешканця – читача і того, кому небайдужа та дорога його батьківська земля.