Дата: 03.10.2021 21:13

Надходження податку на прибуток від підприємств, у статутному капіталі яких є частка держави, зросли у 2,5 рази

Як повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній, за вісім місяців поточного року державні унітарні підприємства та їх об’єднання, а також господарські товариства у статутних капіталах яких є частка держави, сплатили до зведеного бюджету 30,1 млн грн частини чистого прибутку, що на 18 млн грн перевищує надходження аналогічного періоду минулого року. Всього на обліку в податковій службі області перебуває 78 таких підприємств.
Нагадуємо, що  податковими (звітними) періодами для державних унітарних підприємств та їх об’єднань (які є платниками частини чистого прибутку (доходу)) є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. Термін подання такими платниками до контролюючих органів Розрахунку, який розраховується наростаючим підсумком за календарні квартал, півріччя, три квартали – 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду та Розрахунку, який розраховується наростаючим підсумком за рік – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року відповідно до п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України.
 Для господарських товариств з державною часткою у статутному капіталі податковим (звітним) періодом є календарний рік (незалежно від того, чи є вони платниками дивідендів на державну частку або частини чистого прибутку (доходу)) з поданням Розрахунку до 01 липня року, що настає за звітним згідно п.п. 49.18.7 п. 49.18 ст. 49 ПКУ та абзацу четвертого п. 49.19 ст. 49 ПКУ.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

Який термін сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі подання декларації

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до п. 12 підрозділу 9 4 розділу ХХ Податкового кодексу України сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати Подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
У разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом: першого платежу - протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації; другого платежу - до 1 листопада 2023 року; третього платежу - до 1 листопада 2024 року.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Податковий календар на 30 вересня 2021 року

В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують платникам податків, що в четвер, 30 вересня:

Останній день подання
  • звіту про контрольовані операції за 2020 рік;
  • повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2020 рік.
Останній день сплати
  • рентної плати за серпень 2021 р.;
  • плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за серпень 2021 р.;
  • ПДВ за серпень 2021 р.;
  • акцизного податку за серпень 2021 р.;
  • ПДФО податковим агентом за серпень 2021 р., якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується (не надається) платнику податку;
  • ПДФО за серпень 2021 р. від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді:
    • процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;
    • процентів на вклади члена кредитної спілки;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 р.;
  • авансового внеску з туристичного збору за вересень 2021 р. платниками, які сплачують збір авансами щомісяця.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»