Висоцька громада
Рівненська область, Сарненський район

Податкова інформує

Дата: 22.09.2021 09:47
Кількість переглядів: 359

Рівненщина: суб’єктам господарювання відшкодовано майже 1,2 млрд гривень ПДВ
 
В  ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що за вісім місяців 2021 року платниками Рівненщини задекларовано 1131,8  млн грн бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
На початок вересня в області на обліку перебуває 3914 платників ПДВ. З них, за підсумками січня-серпня поточного року 282 суб’єкти господарювання подали заяви на отримання бюджетного відшкодування. Всього у поточному році  повернуто з бюджету з урахуванням перехідних залишків попередніх періодів 1191,2 млн грн податку на додану вартість в терміни, визначені Податковим кодексом України. 
Податківці наголошують, що завдяки впровадженню Електронного реєстру відшкодування ПДВ, процес повернення платникам бюджетних коштів здійснюється прозоро та автоматично, виключаючи будь-які маніпуляції.
 
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
 
#Одноразове (спеціальне) добровільне декларування
Які відомості відображаються в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації
 
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу краян, що з 1 вересня 2021 року стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.
Відповідно до пункту 6 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням має право добровільно подати до Державної податкової служби України одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.
Для цілей підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) – це декларація, в якій відображається така інформація (дані):
- відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або у визначених ПКУ випадках – серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України);
- відомості про об’єкти декларування, визначені пп. «а» п. 4 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, в обсязі, достатньому для ідентифікації кожного з них, зокрема, дані про вид, розмір та валюту активу, класифікацію банківських металів. Для грошових активів фізичної особи, розміщених на рахунках у банках або внесених до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, в Декларації зазначається найменування та інші відомості про банківську або небанківську фінансову установу (код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України; якщо така установа є іноземною юридичною особою – зазначається код, присвоєний органом реєстрації юридичних осіб відповідної держави), в якій відкриті відповідні рахунки, на яких зберігаються валютні цінності, або до якої зроблені відповідні внески, та відповідно до законодавства засвідчений документ, що підтверджує наявність задекларованих грошових активів фізичної особи на відповідному рахунку.
Для прав грошової вимоги (у тому числі грошових коштів, позичених декларантом третім особам за договором позики) в Декларації зазначається найменування та інші відомості про юридичну особу – боржника (код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України; якщо така установа є іноземною юридичною особою – зазначається код, присвоєний органом реєстрації юридичних осіб відповідної держави, або прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків (або у визначених ПКУ випадках – серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України чи відповідний документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства) фізичної особи – боржника, номер та дата документа, що підтверджує право грошової вимоги;
- відомості про об’єкти декларування, визначені пп. «б» – «е» п. 4 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, із зазначенням інформації, що дає змогу їх ідентифікувати, зокрема, про їх місцезнаходження або місце зберігання (крім предметів мистецтва та антикваріату, дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ювелірних виробів, банківських металів, які не розміщені на рахунках, пам’ятних банкнот та монет тощо), вид, назву, рік виробництва (випуску) тощо;
- самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
До Декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимоги, визначених пп. «а» п. 4 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ. У разі місцезнаходження (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування;
- ставка та сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
        В Декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування. Контролюючому органу забороняється вимагати додаткові документи, крім передбачених п. 6 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ.
Крім того, інформація, що міститься в Декларації, є податковою інформацією.
 
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:
 
Звірення сум нарахування та сплати ЄСВ можливо здійснити за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків»
В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що  відповідно до ч.7 ст.14 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  №2464-VІ (далі – Закон №2464) контролюючі органи зобов’язані проводити звірення сум нарахування та сплати ЄСВ за вимогою платників, зазначених у пунктах 1, 4 і 5 частини першої ст.4 Закону №2464, а саме: роботодавців, фізичних осіб – підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.
Інструкція про порядок формування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, та Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, не передбачають обов’язкового проведення платниками звірення сум нарахування та сплати єдиного внеску.
Зверніть увагу, що звірення сум нарахування та сплати ЄСВ можливо за допомогою електронного сервісу ДПС «Електронний кабінет платника податків» (https://cabinet.tax.gov.ua/), який створено з метою надання платникам можливості працювати з органами державної податкової служби у режимі реального часу з використанням електронного цифрового підпису на безоплатній основі.
Однією з функціональних можливостей електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків» є забезпечення перегляду інформації про розрахунки платника з бюджетом.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
 
 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь