8 травня Україна відзначає День пам`яті та примирення
Відзначати День пам`яті та примирення 8 травня – європейська традиція пам’ятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності. Це означає, що ми:
вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв війни;
беремо до уваги всі аспекти війни;
акцентуємо на її людському вимірі та завданих стражданнях.
Другий рік поспіль українці проводять цю пам’ятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової війни. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва РФ.
З 2014 року символом пам`яті про Другу світову війну є червоний мак. Це визнаний у світі символ пам`яті за загиблими у битвах з часів Першої світової війни.
Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав.
Україна була одним із основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.