Важливе від МОН України

Дата: 20.10.2020 23:01

Важливе від МОН України

УРОК З НАГОДИ 75-РІЧЧЯ ООН

Цього року ООН святкує своє 75-річчя! Разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) EdEra розробила план та матеріали до уроку “Знаю права і змінюю світ”. Цей урок створено, щоб учні дізналися більше про результати роботи ООН та ЮНІСЕФ, глобальні Цілі сталого розвитку, права дитини та Конвенцію ООН про права дитини.

Ми раді поділитись цими матеріалами з вами та закликаємо провести урок для учнів вашої школи. Вчителі зможуть отримати сертифікат, а також взяти участь в розіграші 75 сувенірів від ЮНІСЕФ. Вчитель матиме змогу провести урок в класі, онлайн через відеозв’язок або надіслати матеріали учням для самостійного опрацювання.

Матеріали для уроку “Знаю права і змінюю світ”:

Для того, щоб взяти участь у розіграші подарунків та отримати сертифікат від ЮНІСЕФ, потрібно:

• зробити кілька фото під час або в кінці уроку разом з учнями;
  • опублікувати їх на Facebook з хештегом #Найбільший_урок_у_світі та #Знаю_права_і_змінюю_світ
  • заповнити форму учасника до 19 листопада 2020 року (обов'язково).

Результати розіграшу будуть оприлюднені на головній Facebook-сторінці ЮНІСЕФ о 14:00 20 листопада 2020 року.

ГОТУЄМО РОЗСИЛКУ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ: ЗБИРАЄМО КОНТАКТИ

Ви читаєте нашу розсилку вже сьомий місяць, і за цей час ми надіслали вам майже 30 листів. Дякуємо, що лишаєтесь із нами, ділитесь контактами колег на надсилаєте відгуки!

Тепер ми готуємо до запуску таку ж розсилку для вчителів. У ній плануємо давати інформацію про можливості професійного розвитку, анонси лекцій та спеціальних уроків, відповіді на поширені запитання щодо навчання, головне про важливі нормативні документи та методичні рекомендації МОН.

Такі листи ми також плануємо надсилати вчителям орієнтовно раз на тиждень.

Для цього наразі ми збираємо контакти педагогів, які хотіли би отримувати такі листи. Якщо ви знаєте таких вчителів – просимо поділитись із ними посиланням на спеціальну анкету. Заповнивши її, вони зможуть підписатись на нашу розсилку для вчителів, яку ми запустимо вже найближчим часом.

Анкета – ось тут: forms.gle/jSiZjbY5Gvw6ie2s9

МОЖЛИВІСТЬ ДЛЯ УЧНІВ РЕАЛІЗУВАТИ ПРОЄКТИ З МЕДІАГРАМОТНОСТІ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та INSCIENCE запускають онлайн-змагання ІНФОТОН, під час якого молоді люди 13-25 років зможуть створити власні проєкти з медіаграмотності з метою розвитку критичного мислення і свідомого сприйняття інформації.

Змагання дає можливість познайомитись із менторами зі сфер бізнесу, медіа, креативних індустрій, а також – перемогти та отримати 50 000 грн грошової підтримки проєкту.

Темою проєкту може бути:

• подолання дезінформації та стереотипів щодо COVID-19;
  • критичне мислення та усвідомлене споживання інформації;
  • наука та науковий метод у повсякденному житті;
  • здоров’я та поширення достовірної інформації про здоровий спосіб життя;
  • інформаційна безпека;
  • здорові стосунки та дорослішання;
  • психічне здоров’я та протидія булінгу;
  • екологія та зміни клімату, захист довкілля та розумне споживання.

Можливі формати для проєкту – найрізноманітніші. Це можуть бути мобільні додатки, онлайн-ігри, чат-боти, соціальна реклама, відео, блоги в соцмережах, спецпроєкти з місцевими ЗМІ. Або ж той формат, який запропонують учасники.

Реєстрація проєктів для участі триватиме до 11:00 4 листопада. Онлайн-змагання відбудуться 6-8 листопада. Докладніше – за посиланнням: inscience.io/infothone.

Якщо у вашій школі є учні, які цікавляться медіаграмотністю та бажають створити тематичний проєкт, радимо поділитись із ними інформацією про ІНФОТОН – це чудова можливість реалізувати власний проєкт, отримати корисні навички і завести цікаві знайомства.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО НАВЧАННЯ

Традиційно нагадуємо, що матеріали щодо безпечного навчання під час карантину, розроблені МОН та ЮНІСЕФ у межах кампанії “Школо, ми готові”, – все ще в доступі.

• Постери з правилами респіраторної гігієни, рекомендаціями щодо безпечних умов та особливостями різних форматів навчання.
  • Корисні матеріали для директорів, учителів та батьків.
  • Інформація про особливості навчального року 2020/2021.
  • Відповіді на найпоширеніші запитання.
  • Матеріали для спеціального уроку про безпечне навчання під час карантину.

Все це допоможе адаптуватись до змін і не забувати основні правила навчання в безпечних умовах.

Усі матеріали доступні на сторінці mon-covid19.info/schools та за цим посиланням.

На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі.

Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету: