23 квітня — Всесвітній день книги

Дата: 23.04.2020 11:16

Фото без описуДобірка цікавих фактів про книжки

Книга — це світ, видимий через людину. (І. Е. Бабель)

• Паперові книжки читаються швидше. Це підтвердив своїм дослідженням Професор Якоб Нільсен, фахівець із комп’ютерів, у 2010 році. Він провів дослідження, та виявив: пропри те, що відсоток читачів електронних книг росте- паперові все ж вдається прочитати швидше, а засвоюються вони мозком простіше.
  • Найпопулярніший у світі автор — письменниця Агата Крісті. Її книги поступаються популярністю лише Біблії.
  • Чим раніше — тим краще. Дослідження довели, що якщо вже в 4 роки привчати дитину до читання — то вона легко буде засвоювати нову інформацію. Якщо ж почати вчитися читати у 6 років — нові знання будуть даватися вже важче.
  • Всього життя не вистачить, щоби прочитати хоча б 1% літератури. Адже, за підрахунком Google, де враховувались художні, публіцистичні та наукові твори, всього їх понад 130 мільйонів!
  • Люди почали читати мовчки тільки в 4 столітті нашої ери. До цього людство завжди читало вголос.
  • 33% американців не прочитали жодної книги після того, як закінчили школу. Хоча в США бібліотек в 7 разів більше, ніж McDonald’s.
  • Рей Бредбері, автор «451 градус за Фаренгейтом», офіційно є нащадком однієї з Салемських відьом! Її було засуджено до спалення під час інквізиції у 1692 році. Давня родичка дивом врятувалася, й завдяки їй на світ в майбутньому з’явився відомий письменник. Тепер, історія зі спаленням книжок здається цікавішою, правда?

Творець книги — автор, творець її долі — суспільство. (В. Гюго)

А, прочитати про українські книжки світового рівня, можна тут: vsviti.com.ua/ukraine/77703

Джерело: http://vsviti.com.ua/nws/113860